"Neříkej mi, že to nejde. Řekni mi, že to neumíš."

Autor: Matej Benčík | 3.3.2013 o 0:05 | (upravené 13.9.2014 o 16:31) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  782x

Túto nádhernú vetu kedysi dávno vyslovil jeden z mojich veľkých vzorov, medzinárodne úspešný podnikateľ, Tomáš Baťa. Ja osobne vidím práve v podnikaní veľkú príležitosť uplatnenia mladých ľudí.

Nemyslel som však na podnikanie vo všeobecnosti, priam mi záleží na tom, aby bol v spoločnosti znovu "objavený" jeden z najúspešnejších podnikateľských fenoménov. Jeden z najúspešnejších biznisových modelov nedávnej minulosti, súčasnosti a hlavne budúcnosti. Dostanem sa k nemu...

Keď som do môjho okolia začal nesmelo vypúšťať útržky myšlienok o tom, že sa neplánujem zamestnať v nejakej spoločnosti a už vôbec neplánujem stráviť desiatky rokov v práci na zmeny, príliš podpory sa mi nedostalo. Úsmevné reakcie a pohľady typu „Nechajme ho, mládenca naivného, veď je ešte mladý...“ pretrvávajú doteraz. Ja ich beriem a nesnažím sa nasilu presviedčať. Rozhodne s nimi však nesúhlasím.

Mám totiž šťastie - od určitého momentu mi bolo čiastočne jedno, aký je názor okolia na to, či je to správne, alebo nie a hlavne čo na to povedia ostatní. Píšem „čiastočne“ preto, že stále ma občas pokúšajú nekalé myšlienky na to, čo povedia ostatní, už je to ale iba zriedkakedy. Je to tak, pretože zrejme (vnímam to tak) väčšina dospievajúcich je vedená k systému "dobré známky, istá práca, len na tom záleží a chyby sú neprípustné". Aspoň ja som (bol).

Rovnako mám šťastie na to, že mi skrátka nevadí plávať proti prúdu. Považujem to za správne. Osobne poznám len jedného človeka - môjho veľmi dobrého kamaráta - ktorý vetu „Plávať proti prúdu je super!“, vyslovil nahlas. Samozrejme, poznám aj hŕstku mladých ľudí, ktorí o podnikaní nahlas hovoria, či dokonca podnikajú - prvé krôčiky k tomu, aby v budúcnosti neplávali s masou, ale aby zvládali silný protiprúd. S takýmito ľuďmi si vždy mám čo povedať, teším sa s nimi, pracujem s nimi, stretávame sa a spoločne ideme za svojimi cieľmi. Pomaly a postupne.

Napriek všetkým problémom, ktoré nás v súčasnosti ovplyvňujú, si myslím, že ísť v ústrety svojmu vlastnému biznisu od mladíckeho veku je len a len dobrý krok. V tomto tvrdení je trochu naivity, odvahy, rebélie, ale určite je v tom aj veľa motivácie a túžby splniť si sny. Mnoho ľudí na sny, bohužiaľ, zabúda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?